Kokie pavojai tyko darželyje?

Kokie pavojai tyko darželyje?

Rudenį pradėjus siausti infekciniams virusams, daugelis tėvelių nenoriai palieka mažylius darželiuose, kurie dažnai tampa tikru iššūkiu mažųjų imuninei sistemai. Ką reikėtų daryti, kad užkirstumėte kelią galimiems vaikų negalavimams?

Darželis – kovos laukas su virusais?

Deja, ruduo yra ne tik metas, kai mažyliai išgyveną naują gyvenimo etapą – darželį, kuriame jų laukia nauji draugai, žaidimai ir potyriai, bet ir turi atsilaikyti prieš įvairių virusų antpuolius.

Dažniausiai vaikai, pradėję lankyti darželį, pasijunta prastai dėl dviejų pagrindinių priežasčių. Pirmiausia, mažylių imuninė sistema dar tik pradeda formuotis, todėl jie nėra atsparūs daugeliui virusų ir infekcijų.

Vaikų imuninė sistema bręsta ne vienerius metus. Tik gimus mažyliui, jo imunitetą stiprina iš mamos pieno gaunamos vertingosios maisto medžiagos ir reikalingi vitaminai. Vaikui augant, jis susiduria su vis daugiau svetimkūnių, įvairių bakterijų, kurios gali gali sutrikdyti įprastą irganizmo veiklą. Visus juos įveikus, įgijamas imunitetas.

Darželis dažniausiai tampa intensyviausiu etapu, kuriame mažieji kovoja su virusais. Tokios masinės susibūrimo vietos yra palankiausia terpė virusams plisti. Užtenka kam nors nusičiaudėti ir bakterijos pasklinda visame kambaryje, o jei dar aplinka nėra tinkamai vėdinama, tada susidaro „šiltnamio“ sąlygos virusams plisti.

Kaip stiprinti imuninę sistemą?

Vaikai vidutiniškai serga 6 – 8 kartus per metus, todėl norint padėti mažylio organizmui, būtina stiprinti jo imuninę sistemą ne tik darželio lankymo laikotarpiu, bet dar prieš pradedant į jį eiti, kad mažylis būtų pasiruošęs kovoti su jo organizmui nepažįstamais virusais.

Jeigu norite, kad mažylis gerai leistų laiką darželyje, o ne grįžtų namo nusilpęs, pirmiausia atidžiai rinkitės įstaigą, kurią lankys jūsų mažylis. Svarbu atkreipti dėmesį, kad pasirinktame vaikų darželyje griežtai būtų laikomasi higienos taisyklių, o vaikų grupės būtų kuo mažesnės. Kuo mažesnė vaikų grupė – tuo mažiau virusų ir infekcijų sklando aplinkoje.

Kitas aspektas yra jau sergantys vaikai. Jei mažylis jaučiasi blogai, jam geriau ilsėtis namuose, pažįstamoje aplinkoje, kur galite jam skirti visą savo dėmesį ir meilę. Taip pat elgtis raginkite ir kitų vaikų tėvelius.

Medicinos specialistai vieningai tvirtina, kad išsaugoti normalią imuninės sistemos veiklą padės tinkamai sureguliuota mažylių mityba, aktyvi veikla, sportas. Vis dėlto mažiesiems, kurių organizmas dar neįpratęs prie daugybės aplinkoje siaučiančių virusų ir bakterijų, patariama naudoti ir natūralias imunitetą stiprinančias priemones.

Kaip vieną efektyviausių normalią imuninę sistemą palaikančių priemonių galima išskirti greipfrutų sėklų ekstraktą – „CitroMix“. Maisto papildas „CitroMix“ – tai natūralus bioflavonoidų šaltinis, kuriame gausu vitaminų A, C ir D3. Ypač naudingas nusilpus mažylio organizmui ar aplinkui siaučiant virusams. „CitroMix“ – stipraus imuniteto draugas!